in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди во јужните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде западен. UV=5

Во Скопје сончево променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Во следните денови ќе се задржи и понатаму топло. За време на викендот ќе преовладува сончево со повремена умерена облачност и услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи претежно на југоистокот. Од понеделник условите за нестабилност ќе се намалат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote