in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно претежно во западните делови со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег, а на некои пониски места краткотрајно врнежите од дожд ќе преминат во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од променлив правец и услови за појава на краткотраен дожд.

Денес и утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, a на планините и повисоките места особено во западните делови врнежите ќе бидат од повремен снег од што малку ќе се зголеми снежната покривка. Во пониските места врнежите ќе бидат од дожд и понекаде краткотрајно од снег. Од денес ќе започне почесто да дува умерен до повремено засилен јужен ветер кој што ќе допринесе утринските и дневните температури да бидат во најпрвин во постепен пораст, а дневните позначително ќе се покачат кон крајот на работната недела.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote