in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Од пладневните часови наместа ќе има појава на пороен дожд со грмежи. UV=6

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од северозападен правец. Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денес и за време на викендот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа ќе има појава на пороен дожд со грмежи, особено денес и утре. Потоа во почетокот на следната седмица ќе настапи преодно стабилизирање со благ пораст на дневната температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote