in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 АВГУСТ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во западните делови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност поголема во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во следните денови времето ќе биде многу топло. Дневната температура во поголемиот дел од земјава ќе надминува 35 степени. Изолирана појава на пороен дожд и грмежи ќе има денес претежно во западните делови во попладневните часови и утре од средината на денот. Во недела и понеделник особено вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote