in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

Наутро студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје утрото студено со услови за слаба магла, а преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Ќе се задржи претежно сончево и стабилно со утрински температури во постепен пораст. Дневните температури утре и особено на поголемите височини ќе бидат над просекот за овој дел од годината, а потоа благо ќе опаѓаат. Во котлините наутро ќе има услови за појава на магла или ниска облачност и таму дневната температура ќе остане пониска. Поголемо наоблачување се очекува кон крајот на работната недела.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote