in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северен ветер.

До петок ќе преовладува променливо облачно време, по одделни котлини со појава на магла. Под влијание на влажен и студен бран во сабота ќе има значителна промена на времето со врнежи, кои на места ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). Во тек на денот на планините и на повисоките места врнежите ќе преминат во снег, а до крај на денот снег ќе врне и на пониските места. На планините ќе се формира поголема, а во некои пониски места помала снежна покривка. Ќе дува засилен северен ветер, а температурите од недела значително ќе се намалат.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote