in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури и со умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote