in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец.

Следува период на сончево и топло време со пораст на температурата кон викендот. Утринските температури ќе бидат постојано над нулата, а поголемо наоблачување со услови за појава на краткотраен дожд се очекува на почетокот на следната недела и ќе биде проследено со умерено спуштање на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote