in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне претежно во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. UV=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Утре на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за појава на локално невреме. Во четврток и петок ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец што ќе услови намалување на дневната температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote