in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ФЕВРУАРИ

Времето претежно сончево и потопло. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје наутро со услови за појава на слаба магла, во текот на денот сончево. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 13 степени.

И во петок ќе преовладува сончево и потопло време, претпладне со појава на магла или ниска облачност по одделни котлини. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, температурата повторно ќе се намали за неколку степени, а облачноста ќе се зголеми, па во следните денови ќе преовладува променливо облачно време.

Денес, Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 77%
06-12 +1° 73%
12-18 +12° 65%
18-24 +4° 73%
Утре, Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 79%
06-12 89%
12-18 +9° 76%
18-24 +9° 79%
Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 71%
06-12 +3° 79%
12-18 +10° 63%
18-24 +7° 67%
Недела 13.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 79%
18-24 +4° 81%
18-24 +11° 76%
18-24 +8° 85%
Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 83%
18-24 +4° 95%
18-24 +11° 76%
18-24 +8° 85%
Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 92%
18-24 +2° 98%
18-24 +10° 66%
18-24 +8° 74%
Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 88%
18-24 +3° 88%
18-24 +12° 63%
18-24 +8° 69%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote