in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 МАЈ

Времето денес:

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Ќе преовладува сончево и потопло време, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Понестабилно време се очекува во сабота.

Денес, Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 66%
06-12 +14° 47%
12-18 +24° 23%
18-24 +19° 72%
Утре, Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 62%
06-12 +9° 85%
12-18 +22° 36%
18-24 +24° 30%
Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 50%
06-12 +10° 66%
12-18 +24° 28%
18-24 +26° 24%
Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 55%
06-12 +17° 53%
12-18 +28° 21%
18-24 +23° 29%
Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 51%
06-12 +18° 80%
12-18 +24° 39%
18-24 +21° 46%
Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 92%
06-12 +17° 56%
12-18 +26° 27%
18-24 +21° 32%
Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 76%
06-12 +17° 53%
12-18 +26° 27%
18-24 +21° 40%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote