in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

До недела ќе се задржи променливо облачно и студено време со умерен северен ветер. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината. Особено ниски ќе бидат утринските температури кои на места ќе се спуштаат под -10 степени. Постепен пораст на температурите се очекува од понеделник.

Денес, Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 73%
06-12 65%
12-18 +2° 62%
18-24 64%
Утре, Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 68%
06-12 -4° 72%
12-18 +2° 43%
18-24 -1° 48%
Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 58%
06-12 -5° 69%
12-18 +2° 26%
18-24 -2° 30%
Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -6° 59%
18-24 -5° 40%
18-24 +3° 24%
18-24 37%
Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 54%
18-24 -3° 38%
18-24 +6° 31%
18-24 +2° 45%
Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 68%
18-24 -3° 44%
18-24 +8° 27%
18-24 +3° 49%
Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 52%
18-24 -3° 43%
18-24 +8° 46%
18-24 +6° 54%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote