in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 НОЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Денес, Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 94%
06-12 +5° 81%
12-18 +13° 67%
18-24 +9° 87%
Утре, Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 59%
06-12 +3° 92%
12-18 +11° 66%
18-24 +9° 68%
Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 57%
06-12 +3° 73%
12-18 +11° 56%
18-24 +9° 58%
Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 59%
18-24 +2° 76%
18-24 +12° 63%
18-24 +8° 74%
Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 81%
18-24 +3° 93%
18-24 +12° 71%
18-24 +9° 82%
Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 84%
18-24 +4° 92%
18-24 +11° 52%
18-24 +9° 78%
Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 89%
18-24 +6° 82%
18-24 +9° 43%
18-24 +5° 70%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, најизразен во текот на денешниот ден. Утринските температури ќе бидат пониски понекаде ќе бидат некој степен под нулата.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote