in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен дожд, претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=6

Денес, Сабота 11.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 75%
06-12 +16° 64%
12-18 +27° 30%
18-24 +22° 36%
Утре, Недела 12.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 47%
06-12 +13° 63%
12-18 +24° 40%
18-24 +25° 29%
Понеделник 13.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 61%
06-12 +12° 65%
12-18 +26° 29%
18-24 +27° 35%
Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 64%
06-12 +16° 53%
12-18 +28° 26%
18-24 +22° 32%
Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 58%
06-12 +16° 47%
12-18 +29° 19%
18-24 +24° 31%
Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 42%
06-12 +17° 47%
12-18 +29° 29%
18-24 +25° 36%
Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 53%
06-12 +18° 63%
12-18 +30° 39%
18-24 +25° 42%

Временска најава:

Во деновите од викендов времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Од понеделник ќе преовладува стабилно, сончево и потопло време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote