in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во источните делови ќе има слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје, променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 10 степени.

Следува период на променливо облачно и малку посвежо време со локален слаб дожд, а на планините слаб снег. Од среда ќе има намалување на облачноста и пораст на дневните температури.

Денес, Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 67%
06-12 +4° 76%
12-18 +11° 51%
18-24 +4° 72%
Утре, Недела 13.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 86%
06-12 +1° 81%
12-18 +7° 77%
18-24 +7° 88%
Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 86%
06-12 +2° 94%
12-18 +9° 77%
18-24 +7° 81%
Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 87%
18-24 98%
18-24 +11° 77%
18-24 +7° 87%
Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 87%
18-24 +1° 99%
18-24 +12° 76%
18-24 +8° 87%
Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 81%
18-24 -1° 94%
18-24 +13° 60%
18-24 +10° 77%
Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 85%
18-24 +2° 78%
18-24 +14° 46%
18-24 +6° 67%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote