in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен правец. До четврток утрата ќе бидат посвежи, а дневните температури во постепен пораст.

Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 31 степен. УВ – индексот ќе изнесува осум.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 28 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote