in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 МАЈ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови засилен југозападен ветер.

 

Временска најава:

 


Утре и во петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Влажен бран со врнежи од дожд во поголем дел од земјава се очекува во сабота.

 

Актуелно предупредување:

 

Попладне претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote