in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 НОЕМВРИ

Времето денес:

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Денес, Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 61%
06-12 +4° 68%
12-18 +13° 56%
18-24 +7° 58%
Утре, Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 69%
06-12 +2° 69%
12-18 +12° 68%
18-24 +10° 78%
Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 84%
06-12 +3° 86%
12-18 +11° 76%
18-24 +10° 86%
Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 89%
18-24 +5° 96%
18-24 +14° 76%
18-24 +9° 87%
Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 91%
18-24 +6° 88%
18-24 +14° 72%
18-24 +8° 89%
Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 91%
18-24 +4° 88%
18-24 +12° 71%
18-24 +7° 96%
Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 97%
18-24 +5° 100%
18-24 +11° 84%
18-24 +7° 95%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со променлива облачност преку денот, а претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат околу нула. Од понеделник во крајните западни делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote