in ,

WTFWTF Што?Што?

БИЗАРНО: Ја затворил главата во кафез за да се откаже од пушењето!

Луѓето ќе направат многи работи за да се откажат од пушењето, но најинтересната приказна ни доаѓа од Турција.

Овој екстремен случај доаѓа од Турција. Имено Ибрахим Јуџел бил зависен од цигари веќе две децении и никако не можел да се откаже од пушењето. Тој се сетил на чуден „метод“ – да ја затвори својата глава во кафез за да не може да пуши цигари.

Според него, инспирацијата за оваа идеја ја добил од моторџиските кациги и својата „кацига“ ја направил користејќи бакарни жици. Тој решил да ја испроба оваа метода кога се сетил дека пуши по 40 цигари дневно од неговата 16 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote