in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и студено. Наутро на југоистокот се уште ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието.

 

Денес, Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 68%
06-12 +3° 70%
12-18 +5° 63%
18-24 +2° 69%
Утре, Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 74%
06-12 77%
12-18 +4° 62%
18-24 +2° 68%
Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 76%
06-12 +1° 82%
12-18 +4° 65%
18-24 +2° 79%
Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 74%
18-24 +3° 75%
18-24 +6° 62%
18-24 +3° 67%
Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 72%
18-24 +1° 68%
18-24 +4° 52%
18-24 66%
Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 73%
18-24 70%
18-24 +3° 55%
18-24 -1° 81%
Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 100%
18-24 -4° 79%
18-24 +2° 55%
18-24 -1° 86%

Временска најава:

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote