in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во планинските подрачја ќе има услови за провејување на снег.

Денес и утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во среда ќе има слаб локален дожд и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Од средината на неделата дневната температура ќе биде во позначителен пораст.

Денес, Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 86%
06-12 +4° 90%
12-18 +11° 69%
18-24 +5° 78%
Утре, Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 94%
06-12 +2° 98%
12-18 +9° 83%
18-24 +8° 85%
Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 96%
06-12 +4° 99%
12-18 +10° 87%
18-24 +9° 96%
Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 96%
18-24 +5° 94%
18-24 +12° 82%
18-24 +9° 86%
Петок 18.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 78%
18-24 +5° 69%
18-24 +14° 25%
18-24 +7° 21%
Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 51%
18-24 -2° 51%
18-24 +12° 37%
18-24 +7° 64%
Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 55%
18-24 +3° 74%
18-24 +12° 46%
18-24 +9° 61%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote