in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места.

Денес, Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 85%
06-12 +6° 83%
12-18 +6° 89%
18-24 +6° 84%
Утре, Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 88%
06-12 +5° 81%
12-18 +8° 83%
18-24 +8° 84%
Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 85%
06-12 +7° 84%
12-18 +11° 71%
18-24 +10° 81%
Недела 17.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 87%
06-12 +8° 82%
12-18 +14° 61%
18-24 +11° 70%
Понеделник 18.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 90%
06-12 +7° 86%
12-18 +15° 59%
18-24 +11° 71%
Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 92%
06-12 +5° 86%
12-18 +15° 58%
18-24 +11° 74%
Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 99%
06-12 +5° 89%
12-18 +15° 49%
18-24 +12° 65%

Временска најава:

Поради спуштање на студена воздушна маса од север во текот на денот времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Потоа во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со локална појава на краткотраен дожд, а дневните температури ќе бидат во пораст.

Актуелно предупредување:

Поради спуштање на студена воздушна маса од север во текот на денот времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка од 10 до 15 см. Врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места. Потоа во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со локална појава на краткотраен дожд, а дневните температури ќе бидат во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote