in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре ќе има зголемена облачност, а кон крајот на денот и локални врнежи од дожд. Под влијание на влажна и студена воздушна маса во недела и понеделник времето ќе биде облачно, ветровито и значително постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во недела, особено во јужните и источните делови. Дневната температура ќе се намали за повеќе од 10 степени.

Денес, Петок 15.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 45%
06-12 +8° 65%
12-18 +22° 30%
18-24 +17° 35%
Утре, Сабота 16.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 65%
06-12 +7° 68%
12-18 +20° 40%
18-24 +19° 43%
Недела 17.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 82%
06-12 +9° 79%
12-18 +10° 80%
18-24 +9° 83%
Понеделник 18.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 83%
06-12 +6° 76%
12-18 +11° 51%
18-24 +9° 70%
Вторник 19.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 78%
06-12 +6° 63%
12-18 +13° 39%
18-24 +9° 56%
Среда 20.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 83%
06-12 +3° 87%
12-18 +13° 45%
18-24 +11° 45%
Четврток 21.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 78%
06-12 +3° 67%
12-18 +16° 43%
18-24 +13° 39%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote