in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Прeтпладне сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Попладне променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, која попладне ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Од утре следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во попладневните часови локално ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote