in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 МАРТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност поголема во северните делови и со слаб ветер од променлив правец.

До утре претпладне ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност и со пораст на температурата. Од четврток ќе има зголемената облачност со повремен локален дожд, а на планините снег. Поради спуштање на студена воздушна маса во петок и сабота ќе преовладува променливо облачно и ветровито време со повремен слаб снег. Температурите повторно ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Денес, Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 41%
06-12 31%
12-18 +13° 31%
18-24 +5° 47%
Утре, Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 81%
06-12 54%
12-18 +12° 48%
18-24 +9° 63%
Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 80%
06-12 +4° 85%
12-18 +11° 63%
18-24 +10° 61%
Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 82%
18-24 +2° 76%
18-24 +10° 49%
18-24 +5° 46%
Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 67%
18-24 -2° 73%
18-24 +7° 33%
18-24 +1° 27%
Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 53%
18-24 -3° 37%
18-24 +8° 25%
18-24 +2° 39%
Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 75%
18-24 -1° 61%
18-24 +8° 30%
18-24 +3° 49%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote