in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 НОЕМВРИ

Времето денес:

Наутро по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 86%
06-12 +4° 95%
12-18 +15° 78%
18-24 +8° 91%
Утре, Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 89%
06-12 +3° 90%
12-18 +13° 71%
18-24 +8° 92%
Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 95%
06-12 +2° 90%
12-18 +11° 82%
18-24 +9° 94%
Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 95%
18-24 +4° 97%
18-24 +12° 78%
18-24 +9° 86%
Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 88%
18-24 +5° 87%
18-24 +13° 56%
18-24 +7° 77%
Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 71%
18-24 +6° 77%
18-24 +12° 51%
18-24 +6° 87%
Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 100%
18-24 -1° 93%
18-24 +13° 61%
18-24 +7° 84%

Временска најава:

Во следните денови во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе преовладува сончево време со променлива облачност. Појава на слаб локален дожд се очекува во четврток.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote