in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег.

Денес, Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 70%
06-12 +4° 74%
12-18 +7° 65%
18-24 +4° 72%
Утре, Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 63%
06-12 +2° 67%
12-18 +4° 61%
18-24 +2° 59%
Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 73%
06-12 73%
12-18 +4° 47%
18-24 70%
Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 72%
18-24 71%
18-24 +7° 43%
18-24 +1° 80%
Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 66%
18-24 -1° 69%
18-24 +3° 40%
18-24 -2° 66%
Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 65%
18-24 -4° 70%
18-24 +1° 34%
18-24 -2° 46%
Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 48%
18-24 -3° 54%
18-24 +3° 36%
18-24 51%

Временска најава:

Денес, во текот на ноќта и во утре ќе дува засилен северен ветер и ќе има повремени локални врнежи од снег. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и суво, од понеделник со подолги сончеви периоди и со пониски утрински и дневни температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote