in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ДЕКЕМВРИ: Посветете се себеси колку што е можно повеќе! Вагата уморна, Јарецот упорен, Бикот среќен, Девицата оптоварена со работа

ОВЕН

Половина од решението никогаш не може да биде доволно добро за вас. Можно е да имате преголеми очекувања од саканата личност. Сепак, обидете се да се спуштите на земја малку. Партнерот не може да ги исполни вашите очекувања. Не се притискајте премногу силно. Претерувате во одредени моменти.

БИК

Не се откажувате од вашите деловни визии и вешто ја користите вашата способност за комуникација и убедување. Тешко ви е да најдете компромис со партнерот, особено кога се чини дека ја негира вашата потреба за слобода. Зголемете ја физичката активност. Прилично си мрзлив.

БЛИЗНАЦИ

Ништо не оставате на случајноста. Подготвени сте да се справите со проблемите и да решите сè. Лесно ги менувате вашите интереси, а исто така и вашите партнери. Во моментов не сте во мирна фаза, ви одговараат авантури. Зголемете го внесот на витамин Ц Спречете можни настинки!

РАК

Фокусирани сте на вистинските цели. Успехот секако ви доаѓа за краток временски период. Партнерот ве изненади со некои негови реакции, на тој начин уште поблиску го запознавате. Работете на подобра концентрација. Сега не е време за донесување поголеми одлуки.

ЛАВ

Денеска можете да постигнете деловен успех доколку сте фокусирани на приоритетите кои сте ги поставиле подолго време. Иако околината не се согласува со некои ваши одлуки, вие упорно инсистирате да ги постигнете вашите емотивни цели до крај. Проблеми поради нервоза. Премногу сте напнати.

ДЕВИЦА

Обрнувајќи премногу внимание на деталите, ја изгубивте суштината. Пред партнерот не се откажувате од некои ваши принципи, иако тие не ви се секогаш толку важни. Тврдоглав сте, често без многу потреба. Посетете базен или сауна. Ќе уживате во овој вид на рекреација.

ВАГА

Само со компромис ќе дојдете до решение во деловниот план. Се обидувате да ја скриете емоционалната несигурност од партнерот. Прашањето е колку сте успешни во тоа. Потребен ви е поквалитетен сон. Преоптоварени сте и оптоварени од моменталната деловна ситуација.

ШКОРПИЈА

Не сакате никој да ви се меша во бизнисот, т.е. сакате да направите сопствена проценка за моменталната деловна ситуација. Во љубовта не се согласувате на компромиси. Не се задоволувате со половични решенија. Подобрете ја вашата кондиција. Воведете дневни прошетки во природа.

СТРЕЛЕЦ

Покажувате отворени амбиции во нов проект и на тој начин се претставувате како доминантна фигура меѓу соработниците. Вие сте многу многу вешти, шармантни и лесно можете да ја убедите вашата сакана да се согласи за сите прашања. Ќе уживате во престојот во природа.

ЈАРЕЦ

Подготвени сте за нови чекори и деловен напредок. Чувствувате дека со ангажманот оправдано сте заработиле подобра работа. Уживате во близок контакт со саканата личност и не ви треба никој друг. Доволни сте еден на друг во моментов. Се чувствуваш добро.

ВОДОЛИЈА

Преку импровизација доаѓате до нови и важни решенија за деловната ситуација. Можете да го збуните партнерот со вашето променливо однесување и ненадејни реакции. Тој веќе не знае што чувствувате и што мислите. Објаснете му ја ситуацијата. Зголемете го внесот на течности.

РИБИ

Размислувате за понудата што ја добивте за деловно здружение. Не донесувајте брзи одлуки. Ви се чини дека саканата личност нема доволно разбирање за вашите идеи и не оди по вашите стапки. Склони сте кон меланхолија. Пожелно е повеќе да излегувате во друштво на позитивни луѓе.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote