in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно, во западните делови на планините и на повисоките места со повремен снег, а во пониските од дожд и снег. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла. Кон крајот на денот и во источните делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Денес, Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 74%
06-12 -4° 66%
12-18 +7° 52%
18-24 63%
Утре, Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 65%
06-12 -1° 60%
12-18 +4° 41%
18-24 +1° 31%
Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 45%
06-12 -4° 74%
12-18 +2° 30%
18-24 50%
Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 51%
18-24 -5° 51%
18-24 +3° 29%
18-24 40%
Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 60%
18-24 -1° 79%
18-24 +3° 59%
18-24 -1° 81%
Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 69%
18-24 -4° 61%
18-24 +1° 30%
18-24 -1° 55%
Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 54%
18-24 -4° 64%
18-24 +1° 28%
18-24 -2° 43%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде стабилно, утре со засилен северен ветер. Нови врнежи од дожд и снег се очекуваат во четврток кон крајот на денот и во петок.

Актуелно предупредување:

Денес во западните делови на планините и на повисоките места ќе има повремени врнежи од снег, а во пониските од дожд и снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote