in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Денес, Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 82%
06-12 80%
12-18 +6° 51%
18-24 +1° 64%
Утре, Четврток 03.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 82%
06-12 69%
12-18 +5° 53%
18-24 +3° 53%
Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 61%
06-12 -5° 66%
12-18 +2° 62%
18-24 +1° 62%
Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 64%
18-24 -4° 68%
18-24 +6° 64%
18-24 +3° 72%
Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 88%
18-24 -1° 77%
18-24 +7° 48%
18-24 +2° 76%
Понеделник 07.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 56%
18-24 -5° 51%
18-24 +6° 51%
18-24 +2° 67%
Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 88%
18-24 -1° 83%
18-24 +10° 53%
18-24 +5° 70%

Временска најава:

Во четврток ќе преовладува променливо облачно и студено време со слаб локален снег и ќе дува засилен северен ветер, особено во источните делови. Од петок времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote