in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и посвежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието. Попладне ќе има локален развој на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

 

Денес, Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +24° 56%
12-18 +30° 35%
18-24 +26° 48%
Утре, Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +18° 72%
12-18 +28° 32%
18-24 +30° 31%
Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 43%
06-12 +17° 68%
12-18 +30° 28%
18-24 +32° 22%
Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +23° 44%
12-18 +33° 29%
18-24 +29° 50%
Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 72%
06-12 +25° 53%
12-18 +32° 30%
18-24 +29° 44%
Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 63%
06-12 +27° 47%
12-18 +35° 29%
18-24 +33° 40%
Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 68%
06-12 +26° 59%
12-18 +35° 26%
18-24 +32° 18%

 

Временска најава:

 

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север проследена со умерен, повремено засилен северозападен ветер денес и во следните денови дневната температура ќе се намали за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote