in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 МАЈ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во западните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен западен ветер.

 

Денес, Недела 02.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 89%
06-12 +18° 73%
12-18 +30° 38%
18-24 +23° 55%

 

Временска најава:

Утре ќе биде стабилно со благ пад на дневната температура. Во вторник кон крајот на денот и во среда ќе има локални врнежи од дожд. Температурата дополнително ќе опадне уште за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

Нема

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote