in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 МАРТ

Времето денес:

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 7 Целзиусови степени, Маврово -3, Охрид 3, Битола 2, Крива Паланка 3, Берово 2, Кавадарци 7, Дојран 9.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а дневните температури ќе се движат од -1 до 12 степени.

Денес, Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 79%
06-12 69%
12-18 +6° 42%
18-24 +2° 49%
Утре, Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 60%
06-12 -3° 80%
12-18 +6° 43%
18-24 +3° 55%
Петок 04.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 70%
06-12 -3° 63%
12-18 +7° 53%
18-24 +5° 50%
Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 67%
18-24 +1° 68%
18-24 +7° 43%
18-24 +5° 70%
Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 68%
18-24 +1° 74%
18-24 +9° 55%
18-24 +6° 65%
Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 71%
18-24 -1° 75%
18-24 +7° 44%
18-24 +4° 52%
Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 72%
18-24 -2° 74%
18-24 +7° 37%
18-24 +2° 51%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote