in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 МАРТ

Времето денес:

 

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд, особено кон крајот на денот и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Продолжува периодот на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат без поголеми промени. Во понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето .

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote