in

Што?Што?

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Променливо облачно, наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во вечерните часови вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

 

Денес, Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 79%
06-12 +18° 89%
12-18 +27° 51%
18-24 +28° 48%
Утре, Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 62%
06-12 +17° 90%
12-18 +26° 36%
18-24 +26° 34%
Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +19° 57%
12-18 +27° 31%
18-24 +23° 46%
Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 75%
06-12 +19° 58%
12-18 +28° 31%
18-24 +24° 45%
Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 77%
06-12 +19° 55%
12-18 +29° 28%
18-24 +26° 32%
Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +20° 58%
12-18 +32° 25%
18-24 +26° 38%

Временска најава:

 

Денес ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен локален дожд и грмежи. Од утре следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Утре и четврток ќе дува засилен ветер од северен правец.

 

Актуелно предупредување:

Утре ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, чести електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote