in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 НОЕМВРИ

Времето денес:

Наутро умерено до значително облачно, во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево време. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денес, Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 73%
06-12 +9° 75%
12-18 +14° 58%
18-24 +6° 82%
Утре, Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 94%
06-12 +3° 94%
12-18 +10° 79%
18-24 +9° 84%
Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 98%
06-12 +4° 100%
12-18 +10° 91%
18-24 +10° 96%
Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 99%
18-24 +9° 97%
18-24 +12° 88%
18-24 +11° 91%
Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 91%
18-24 +9° 90%
18-24 +12° 73%
18-24 +10° 82%
Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 93%
18-24 +7° 100%
18-24 +12° 73%
18-24 +10° 85%
Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 85%
18-24 +9° 84%
18-24 +10° 84%
18-24 +8° 86%

Временска најава:

Утре наутро ќе биде постудено, а преку денот ќе преовладува сончево време. Од понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени локални врнежи од дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote