in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Прогноза за 21.02.20225 °C | 14 °C3 °C | 9 °C4 °C | 19 °C4 °C | 18 °C5 °C | 19 °C5 °C | 20 °C4 °C | 15 °C1 °C | 14 °C

Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните делови повремено ќе биде значително облачно и ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Под влијание на студена воздушна маса утре ќе биде облачно и ветровито со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува засилен северен ветер кој ќе се задржи до четврток, а температурата значително ќе се намали и ќе остане пониска и во следните денови.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote