in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. УВ=9

Под влијание на топол бран следува период на многу топло време со високи температури кои ќе бидат над просекот и на целата територија ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во недела кон крајот на денот ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote