in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и во вечерните часови во северените делови ќе има изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ= 9

Утре и во четврток ќе биде многу топло, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места ќе има услови за краткотрајно невреме. Од петок ќе преовладува претежно стабилно и топло време.

Денес, Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +22° 61%
12-18 +33° 30%
18-24 +29° 52%
Утре, Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 77%
06-12 +18° 81%
12-18 +32° 45%
18-24 +30° 48%
Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 88%
06-12 +18° 83%
12-18 +32° 43%
18-24 +30° 63%
Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 92%
06-12 +21° 76%
12-18 +29° 40%
18-24 +27° 46%
Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 79%
06-12 +22° 60%
12-18 +32° 38%
18-24 +27° 51%
Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 73%
06-12 +21° 70%
12-18 +31° 32%
18-24 +29° 41%
Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 77%
06-12 +23° 61%
12-18 +31° 28%
18-24 +29° 39%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote