in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Наутро по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот сончево со мала, а во западните делови умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, кој во западните делови повремено ќе засилува.

Денес, Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 80%
06-12 +6° 93%
12-18 +18° 67%
18-24 +12° 81%
Утре, Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 76%
06-12 +8° 85%
12-18 +16° 73%
18-24 +17° 85%
Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 77%
06-12 +10° 80%
12-18 +17° 74%
18-24 +18° 85%
Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 74%
06-12 +9° 71%
12-18 +15° 51%
18-24 +8° 66%
Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 80%
06-12 +3° 76%
12-18 +15° 63%
18-24 +8° 71%
Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 81%
06-12 +3° 83%
12-18 +15° 51%
18-24 +8° 66%
Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 75%
06-12 +3° 92%
12-18 +12° 48%
18-24 +9° 71%

Временска најава:

До сабота ќе се задржи стабилно и релативно топло. По котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Во сабота попладне претежно во посеверните делови ќе има повремен дожд, а во недела со повремениот дожд ќе дува и засилен северозападен ветер. Дневната температура од недела ќе биде пониска.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote