in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 НОЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат во пладневните часови во западните делови, а поизразени ќе бидат во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 87%
06-12 +4° 94%
12-18 +12° 81%
18-24 +8° 96%
Утре, Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 78%
06-12 +7° 93%
12-18 +12° 78%
18-24 +9° 79%
Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 92%
06-12 +5° 80%
12-18 +10° 71%
18-24 +8° 85%
Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 94%
18-24 +4° 97%
18-24 +12° 75%
18-24 +7° 89%
Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 91%
18-24 +6° 96%
18-24 +10° 93%
18-24 +7° 95%
Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 95%
18-24 +5° 95%
18-24 +13° 73%
18-24 +9° 85%
Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 96%
18-24 +5° 89%
18-24 +14° 62%
18-24 +9° 82%

Временска најава:

Од денес ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе започнат на запад во средината на денот и потоа преку ноќта ќе се прошират во останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат на западот. Нови поинтензивни врнежи се очекуваат од запад од ноќта кон петок. Од утре следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote