in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и релативно топло, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има локален дожд, а вдолж Повардарието ќе почне да дува засилен ветер од северен правец.

Денес, Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 72%
06-12 +10° 86%
12-18 +20° 68%
18-24 +14° 89%
Утре, Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 87%
06-12 +9° 72%
12-18 +13° 52%
18-24 +10° 49%
Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 72%
06-12 +3° 72%
12-18 +11° 65%
18-24 +10° 71%
Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 68%
06-12 +3° 84%
12-18 +13° 62%
18-24 +8° 63%
Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 71%
06-12 +3° 84%
12-18 +14° 65%
18-24 +8° 70%
Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 76%
06-12 +5° 86%
12-18 +13° 76%
18-24 +11° 96%
Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 94%
06-12 +7° 94%
12-18 +15° 82%
18-24 +11° 95%

 

Временска најава:

Утре ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Од понеделник ќе се задржи свежо и посончево време со ниски утрински температури, кои од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote