in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈУНИ

Времето денес:

Претпладне на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието. УВ=7

Во следните денови ќе настапи делумно стабилизирање на времето. Ќе преовладува сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има услови за појава на ретка изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

 

Денес, Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 83%
06-12 +22° 76%
12-18 +30° 32%
18-24 +27° 47%
Утре, Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +19° 61%
12-18 +31° 39%
18-24 +29° 30%
Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 77%
06-12 +19° 80%
12-18 +28° 39%
18-24 +29° 39%
Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 89%
06-12 +23° 63%
12-18 +33° 37%
18-24 +29° 44%
Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +24° 54%
12-18 +35° 31%
18-24 +30° 43%
Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 74%
06-12 +23° 57%
12-18 +32° 25%
18-24 +28° 37%
Четврток 30.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 55%
06-12 +23° 55%
12-18 +32° 19%
18-24 +30° 36%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote