in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 71%
06-12 +5° 72%
12-18 +14° 60%
18-24 +8° 66%
Утре, Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 66%
06-12 +3° 66%
12-18 +10° 60%
18-24 +11° 60%
Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 90%
06-12 +3° 71%
12-18 +11° 55%
18-24 +11° 58%
Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 90%
06-12 +6° 81%
12-18 +13° 61%
18-24 +10° 70%
Петок 29.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 77%
06-12 +6° 89%
12-18 +14° 61%
18-24 +10° 77%
Сабота 30.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 78%
06-12 +6° 85%
12-18 +16° 66%
18-24 +10° 81%
Недела 31.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 87%
06-12 +6° 85%
12-18 +16° 66%
18-24 +10° 81%

Временска најава:

Денес ќе биде свежо со пониски утрински температури, кои утре наутро понекаде ќе се спуштат на некој степен под нулата. Наутро понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла. До средината на работната недела ќе преовладува сончево време со мала облачност, а потоа ќе има зголемена облачност во јужните делови. Од четврток утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе се покачат за неколку степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote