in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Денес, Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 97%
06-12 +4° 97%
12-18 +8° 97%
18-24 +5° 98%
Утре, Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 99%
06-12 +2° 98%
12-18 +7° 95%
18-24 +5° 99%
Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 86%
06-12 +2° 99%
12-18 +6° 95%
18-24 +6° 89%
Четврток 30.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 86%
18-24 +1° 84%
18-24 +10° 62%
18-24 +6° 68%
Петок 31.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 82%
18-24 +1° 85%
18-24 +8° 58%
18-24 +7° 80%
Сабота 01.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 86%
18-24 75%
18-24 +13° 55%
18-24 +8° 70%
Недела 02.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 98%
18-24 -1° 81%
18-24 +11° 45%
18-24 +2° 68%

Временска најава:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Услови за локален дожд ќе има до среда, а потоа следува период на стабилно и потопло време. Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика постепено топење на снежната покривка.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote