in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 МАЈ

Времето денес:

 

Променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и појава на грмежи. Локално ќе има појава на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град. УВ=7

 

Денес, Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 70%
06-12 +19° 54%
12-18 +27° 40%
18-24 +20° 75%
Утре, Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 60%
06-12 +14° 87%
12-18 +22° 49%
18-24 +21° 44%
Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 61%
06-12 +11° 75%
12-18 +22° 32%
18-24 +23° 26%
Недела 30.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 69%
06-12 +17° 47%
12-18 +23° 30%
18-24 +17° 48%
Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 66%
06-12 +14° 73%
12-18 +17° 76%
18-24 +15° 89%
Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 91%
06-12 +15° 85%
12-18 +22° 60%
18-24 +18° 81%
Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 97%
06-12 +15° 92%
12-18 +20° 51%
18-24 +18° 52%

 

Временска најава:

 

И утре ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а ќе дува и засилен ветер од северозападен правец. Температурата во следните денови ќе биде во постепено опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote