in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност која ќе се зголемува во текот на денот. Ќе дува слаб до умерен ветер кој вдолж Повардарието ќе биде со југоисточен правец. Преку ноќта кон вторник, претежно во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд.

Денес, Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 47%
06-12 +13° 51%
12-18 +28° 31%
18-24 +22° 47%
Утре, Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 92%
06-12 +13° 70%
12-18 +24° 56%
18-24 +23° 74%
Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 91%
06-12 +14° 95%
12-18 +22° 62%
18-24 +21° 65%
Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 93%
06-12 +14° 91%
12-18 +20° 75%
18-24 +17° 85%
Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 93%
06-12 +13° 78%
12-18 +20° 61%
18-24 +16° 69%
Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 57%
06-12 +10° 64%
12-18 +20° 53%
18-24 +16° 63%
Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 73%
06-12 +9° 85%
12-18 +22° 43%
18-24 +17° 55%

Временска најава:

Утре ќе остане и понатаму натпросечно топло, но ќе има мала до умерена облачност. Од вторник ќе преовладува претежно облачно со нешто повисоки утрински температури, а дневните температури значително ќе опаднат. Врнежите ќе започнат како послаби во ноќта кон вторник и ќе биде врнежливо со поинтензивни врнежи во западните делови кои во вторник понекаде ќе бидат проследени со повремени грмежи и заилен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote