in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Следува период на променливо облачно и посвежо време, на места со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Температурата ќе опадне за неколку степени.

Денес, Четврток 28.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 61%
06-12 +15° 67%
12-18 +21° 34%
18-24 +17° 45%
Утре, Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 63%
06-12 +10° 73%
12-18 +19° 35%
18-24 +20° 35%
Сабота 30.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 62%
06-12 +10° 81%
12-18 +18° 36%
18-24 +19° 39%
Недела 01.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 69%
06-12 +12° 85%
12-18 +18° 52%
18-24 +15° 69%
Понеделник 02.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 91%
06-12 +12° 79%
12-18 +20° 39%
18-24 +16° 81%
Вторник 03.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 89%
06-12 +12° 84%
12-18 +19° 56%
18-24 +16° 70%
Среда 04.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 81%
06-12 +12° 89%
12-18 +19° 58%
18-24 +16° 70%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote