in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западнте делови од западен, во источните од северозападен правец, а вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

 

 

Денес, Понеделник 03.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 70%
06-12 +16° 59%
12-18 +25° 32%
18-24 +19° 60%

 

 

Временска најава:

 

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен јужен ветер, а температурите ќе бидат нешто пониски од изминатите денови. Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд со ретки грмежи.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote