in

Временска прогноза за 31.12.2020

Времето денес:

Променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните делови ќе има врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. До вечерните часови врнежите речиси на секаде ќе престанат, така што за време на Новогодишната ноќ во најголем дел од земјава ќе биде суво, освен во крајните западни подрачја каде се уште ќе има услови за слаб дожд, а на планините за слаб снег.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+9°90%
06-12+9°87%
12-18+11°64%
18-24+7°70%

Временска најава:

Во првите два дена од новата година времето ќе биде стабилно со услови за слаба магла по одделни котлини. Под влијание на влажен бран во недела ќе има нови пообилни врнежи од дожд, а на планините од снег.

Актуелно предупредување:

Денес ќе има врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните делови врнежите ќе бидат од снег.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote